מיינדפולנס-mindfulness

מיינדפולנס – כשמוח ולב נפגשים

קורס בסיס המלמד את גישת המיינדפולנס. 

הקורס מתחיל בתחילת מרס (כל הפרטים וההרשמה בתחתית הפוסט)

כאשר מחשבות חולפות במוחנו בערבוביה ואנו לכודים במעגלים של תגובה ועשייה, אנו מתרחקים מההווה, ומאבדים את הקשר עם  הפתיחות והשלווה הטבעיים של נפשנו. 

מיינדפולנס היא סוג מיוחד של מודעות המתפתחת תוך הבאה מתמשכת של תשומת-לב מכוונת ולא שיפוטית אל מה שאנו חווים ברגע זה. 

במקום להסחף אחר תוכן של מחשבות או רגשות, המיינדפולנס מאפשרת לנו להבחין במחשבות וברגשות בלכתם ובבואם, שינוי התגובות האוטומטיות שלנו וחזרה אל חוויית ההווה. 

יישומה של גישה זו, מאפשרת דרך חדשה:  במקום התמקדות בניסיון לפתור בעיות, אנו לומדים לשים דגש על בהירות הנפש ובריאותה. במקום לראות באתגרים איום שיש להימנע ממנו, אנו מוצאים בהם הזדמנויות ללמידה, התפתחות וצמיחה.

מקורו של המיינדפולנס הוא בלימוד בודהיסטי עתיק. בשנים האחרונות היא "היגרה" מערבה וכיום היא תופסת מקום  של כבוד בענפים כמו פסיכולוגיה וחקר המוח. 

אלפי מחקרים בדקו את יתרונות תרגול המיינדפולנס וכיום, ידוע ומוכח כי תרגול שיטתי של מיינדפולנס עוזר להפחתת מתח, חרדה, תסמינים פסיכוסומטיים, רמת כאב, ובמקרים מסוימים גם דיכאון. כמו כן, תרגול מיינדפולנס משפר את הריכוז והמיקוד, מאפשר בהירות ושלווה, עשוי גם להועיל מאד בהריון, לידה, הורות ומערכות יחסים . 
בשנים האחרונות הפכו הלימוד וההכשרה במיינדפולנס לרווחים בבתי חולים, בתי ספר, קליניקות לטיפול פסיכולוגי וכן בחברות ותאגידים דוגמת גוגל, פייסבוק, ועוד. 

 

הלימוד, האימון וההטמעה של מיינדפולנס מתרחשים בשלוש רמות:

 • לימוד מיומנויות תודעתיות-קוגנטיביות ופיתוחן באמצעות אימון יומיומי
 • טיפוח איכויות רגשיות, כגון אי-שיפוטיות, קבלה וחמלה- המהוות את הרחם העוטף בתוכו נובטים ומתקיימים השינויים העמוקים אליהם מכוון הקורס
 • לימוד והטמעה של השקפות ודרכי ההסתכלות המהוות את הקרקע הפוריה לתהליך
 • תנועה מודעת המשלבת מיינדפולנס

מה קורה בקורס?

הקורס משלב תרגול משותף ותרגול אישי ובמהלכו נעמיק לתוך לימוד ואימון שיטתיים של תרגולים המפתחים ומטפחים את המיומנויות השונות של המיינדפולנס (בדגש על התבוננות בדפוסי תודעה, חשיבה שלילית, חוסן נפשי, הכלת מצבים קשים וכאב גופני ורגשי).

הלמידה בכיתה משולבת באימון בבית – 20-30 דקות ביום.

הקורס יתקיים במרכז דיאן ,רחוב המושב 69 כרכור 

בימי שישי החל ממרץ בין השעות : 11:00-13:00 

8 מפגשים 2 שעות כל מפגש 

1 מפגש העמקה בין 6 שעות.

עלות : 1500 ש"ח (ניתן לפרוס לתשלומים )

מועדי הקורס :

 1. 6/3/20
 2. 13/3
 3. 20/3
 4. 27/3
 5. 3/4
 6. 17/4
 7. 24/4
 8. 1/5
 9. 8/5 מפגש ארוך 11:00-17:00

את הקורס ינחה  אוג'ס ולדמן, מורה בכיר בגישת הגופנפש , מתמחה במדיטציה וצ'י קונג ,מלמד מיינדפולנס במהלך ה 20 שנה האחרונות במכללות לרפואה משלימה, אירגונים וחברות, משרד החינוך, מורים וגננות. מרצה מטעם סמינר הקיבוצים.  מנהל בי"ס לצ'י קונג טאי צ'י ומדיטציה בפרדס חנה .

להרשמה 

 

.