ג'יננג – צ'י קונג רפואי מבית מדרשו ד"ר פאנג

שיטת הצ'י קונג צננג או ג'יננג פותחה ע"י ד"ר פאנג ב 1990 . ד"ר פאנג רופא מתמחה ברפואה מערבית העמיק בתורות הרפואה הסינית ואומנות הריפוי של הצ'י קונג ופיתח שיטה אותה לימד והעביר תחת מרכז טיפולי לריפוי מחלות קשות ודגש על סרטן בעיר Huaxia בסין. במרכז עברו אלפי חולים אשר החלימו בשיטת הצננג צ'י קונג . המרכז גם נקרא בית חולים ללא תרופות .

zhe- משמעותה בסינית חכמה וידע פנימי הקיים באדם

neng- יכולות טבעיות ואל טבעיות אותן רוכש האדם במהלך חייו .

ד"ר פאנג יצא לחקר סביב יכולות הריפוי של הצ'י קונג ולמד מ19 מאסטרים מובילים בתחומם בסין . בעקבות מסע החקר פיתח את השיטה צננג . אחד הדברים המרכזיים בגישתו של ד"ר פאנג בשונה ממאסטרים סינים רבים , היא בחשיפת הידע והבאתו לכמה שיותר אנשים על מנת ליצור חברה אנושית בריאה ומאוזנת יותר . ד"ר פאנג הקים מכון מחקר מדעי לחקר הצ'י במקביל לבי"ח החולים ם ללא תרופות , למרות שהמרכז נסגר ע"י השלטונות לפני יותר מעשור , ד"ר פאנג ממשיך במחקר ומוציא ספרים ומחקרים . ד"ר פאנג השכיל להכשיר מעל ל700 מדריכים אשר מפיצים את השיטה ברחבי העולם. הצננג צ'י קונג נחשב ליעיל ביותר מבין אלפי שיטות צ'י קונג הקיימות בסין . השיטה למעשה מורכבת מ 6 רמות .בשלב זה מלומדים ומתרגלים בעולם את 3 הרמות הראשונות בכל רמה ישנה סדרת תנועות אותן מתרגלים באופן איטי ומודע.

הרמה הראשונה- להרים את הצ'י ולמזוג את הצ'י

הרמה השנייה -גוף ותודעה

הרמה שלישית – חמשת החון-יואן

הרמה הרביעית – ערוץ החון-יואן המרכזי

הרמה החמישית- קו האמצע החון-יואן

הרמה השישית – חון חואה מתאחדים יחד

השיטה עובדת על שלושת רמות הצ'י , גינג , צ'י ,שן ומאזנת את הדאו טיין (מרכזי הצ'י) בשיטה אנו עושים שימוש בשערי הצ'י ובנקודות צ'י מרכזיות בגוף על מנת להזרים את הצ'י באופן יעיל ומאוזן במערכת המרידיאנים . כמו כן עושה השיטה שימוש במונח "שדה הצ'י" ומתייחסת לכוחות הטבע הנמצאים סביבנו ובאינפורמציה אותה אנו מניחים בשדה הצ'י , אחד היתרונות הוא ביצירת שדות צ'י משותפים למספר רב של מתרגלים בו זמנית והיכולת להשתמש בשדה הצ'י לטובת ריפוי הגוף .(אודות שדה הצ'י במאמר המשך)

ניתן להגיע וללמוד את השיטה בבי"ס לצ'י קונג שלנו .

אוג'ס ולדמן – מורה מוסמך של השיטה דרך בי"ס דאו הארט בסין , מלמד את השיטה ומעביר קורסים להסמכה .

Zhineng Chi - kong היסטוריה - ענבל רז
ד"ר פאנג מינג מייסד ג'יננג צ'י קונג